SW definovaný (SDR) GNSS prijímač SX3 firmy IFEN je určený pre špeciálne a vedecké účely. Zariadenie podporuje príjem signálov z konštelačných systémov GPS/Galileo/GLONASS/BeiDou a to ako na frekvenciách L1, E1, B1 tak i na L2, L5, E5ab atď.

Orientačná cenová hladina 10 000 - 19 900 Eur bez DPH *
*Cena základného modelu sa nachádza v tomto rozpätí

Nemáte žiadny dopyt!

Potrebujete poradiť s výberom produktu?


SW definovaný prijímač SX3 možno použiť v celej rade výskumných (R&D) oblastí. RF vstup (front end) ponúka štyri RF frekvenčné cesty so šírkou pásma 50 MHz, ktoré pokrývajú celé GNSS pásma. K dispozícii je tiež dual RF vstup (front end), ktorý môže byť použitý pre aplikácie ako je reflektometria a všeobecne všade tam, kde je vyžadovaný synchronizovaný vstup z dvoch antén. Rozhranie USB 3.0 umožňuje vysokorýchlostný prenos dát s až 8 bitovým kvantováním. Štandardne je prijímač vybavený TCXO oscilátorom s možnosťou jeho nahradenia za robustný OCXO oscilátor odolný voči šoku a vibráciám.

SX3 ponúka možnosť konfigurácie spracovania dát mnohými spôsobmi prostredníctvom grafického používateľského rozhrania (GUI). Užívateľ môže napríklad nastavovať šírku pásma slučky, integračné časy, vybrať si z rôznych typov korelácií a ďalšie. Samotný SW obsahuje multi-korelátor poskytujúci dvojrozmernú (kódovú a doppler) vizualizáciu korelačnej funkcie v reálnom čase. Prijímač obsahuje aj špeciálne algoritmy pre spracovanie signálu ako sú napr. vektor tracking pre zlepšenie zachytenia slabých signálov v zhoršených podmienkach prostredia, polyfit tracking pre zníženie šumu a ďalšie.

Prijímač SX3 môže byť nakonfigurovaný tak, aby sa spracovaním v reálnom čase tiež zaznamenával raw IF vzorky pre neskoršie spracovanie a analýzu. Zaznamenané IF vzorky môžu byť opakovane znovu spracovávané použitím rôznych algoritmov (napr. typ tracking) a nastavenie prijímača (rôzne druhy korelátorov atď.)

Pre užívateľský vývoj algoritmov SX3 poskytuje prístup ku všetkým stavebným častiam GNSS spracovania signálu. To umožňuje užívateľovi implementovať a testovať jeho vlastné algoritmy. Toto je umožnené vďaka flexibilnému Application Programming Interface (API) prostredníctvom ktorého môže užívateľ nahradiť alebo rozšíriť možnosti SW prijímača o vlastné algoritmy. API možno použiť ako pri spracovaní signálu v reálnom čase, tak aj pri neskoršom spracovaní dát.

Vlastnosti:

  • modulárny multi GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou) SW prijímač
  • podpora frekvencií GPS L1, L2P a L2C, L5 (SBAS L1), GLONASS G1, G2, Galileo E1, E5ab, E6 a BeiDou B1 a B2
  • real-time spracovanie dát (USB 3.0) alebo ich následné spracovanie (postprocessing - IF dáta)
  • množstvo SW funkcií ako sú realtime multikorelátor, presnosť geodetického merania kvality, zníženie vplyvu viaccestného šírenia ...
  • ovládanie pomocou GUI, ktoré ponúka možnosť konfigurácie celého radu parametrov a tiež napr. radu korelačných funkcií, zobrazenie RF spektra ...
  • možnosť vytvorenia užívateľských algoritmov v jazyku C pre vylepšenie, či pridanie požadovaných funkcionalít
  • použitie pre vedecké aplikácie (GNSS reflektometria, scintilácia ionosféry), anténnu diverzitu, evaluácia signálov viaccestného šírenia alebo spoofing, monitoring interferencií a mnoho ďalších

 

 

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

     Looking for reseller?

Are you looking for a sales partner?

More info