Naše riešenie pre: meracie systémy pre skúšobne a vývojové laboratória

Akvizícia meraných dát

V mnohých prípadoch vzniká počas merania a zberu dát potreba vytvoriť meraciu zostavu navrhnutú zákazníkovi tzv. na mieru. V našich možnostiach je na základe mnohoročných skúseností takýto systém navrhnúť a realizovať.

*Naša realizácia projektu pre NETME

01. Návrh meracieho systému

Počas návrhu vykonáme jednoduchú analýzu požiadavkov na meraciu zostavu. Základným parametrom je vždy počet meraných kanálov, ich typ, čiže meraná veličina, rýchlosť vzorkovania a ukladania. V prípade požiadavky vykonáme aj vhodný výber snímačov. Pozornosť venujeme aj stanoveniu presnosti celého meracieho reťazca.

Ďalšou kapitolou je požiadavka na ukladanie a vizualizáciu dát. V niektorých prípadoch nepostačuje základná obslužná aplikácia dodávaná k hardvéru a je nutné vytvoriť užívateľskú aplikáciu pracujúcu na mieru k potrebám obsluhy meracej úlohy. Aj na tieto požiadavky sme pripravení reagovať.

Samostatný celok tvorí návrh mechanického prevedenia meracieho systému. V niektorých prípadoch je výhodnejšie usporiadanie do vodeodolného robustného kufra, v prípade laboratórií zase napr. ako pojazdný rack. V iných je dostačujúce prevedenie nástenného rozvádzača alebo prenosného boxu.

*Naša realizácia projektu pre Varroc

Nami dodávané a integrované značky dataloggerov:

Potrebujete niečo podobné?

02. Realizácia a implementácia

Po odsúhlasení návrhu a prípadnom testovacom meraní dochádza k samotnej realizácii systému. Vždy sa snažíme maximálne všetko pripraviť pred vlastnou montážou systému u zákazníka. V priestoroch našej dielne dochádza k výrobe rozvádzača osadenia komponentmi a jeho zapojeniu a otestovaniu spolu so snímačmi a obslužnou aplikáciou, tak aby na mieste u zákazníka prebehlo vždy všetko čo najrýchlejšie a hladko.

Sme schopní dodať komplexnú dodávku vrátane kabeláže, mechanických konštrukčných prvkov, obslužných PC a na nich bežiacich užívateľských aplikácií. Naším benefitom je rýchlosť, prispôsobivosť a možnosť rýchlej reakcie na nové skutočnosti.

Pre tieto meracie systémy využívame prevažne meracie ústredne nemeckého výrobcu Delphin Technology. Pre mobilné, jednoduchšie aplikácie potom loggery Graphtec c.o. V prípade potreby meracieho systému pre dlhodobý zber dát v nenanapájaných miestach máme v ponuke meracie austrálske ústredne dataTaker.

*Naša realizácia projektu pre Varroc

Potrebujete niečo podobné?

03. Tvorba vizualizácie

Každý výrobca meracej ústredne, ktorá je vždy srdcom celého systému ponúka užívateľský softvér na vizualizáciu a spracovanie nameraných dát. Väčšina zákazkových realizácií ale vyžaduje aj špeciálne navrhnutú vizualizáciu pre obsluhu meracieho systému upravenú na mieru potrebám danej úlohy a má za úlohu čo najviac zjednodušiť a automatizovať obsluhu takéhoto systému.

Zákazkové vizualizácie najčastejšie realizujeme pomocou sotvéru Delphin Technology s názvom ProfiSignal alebo vizualizačného nástroja Reliance od firmy Geovap.

*Naša realizácia projektu pre Molitan

Potrebujete niečo podobné?

04. Následná starostlivosť, pravidelný servis a kalibrácie

Po odovzdaní a sprevádzkovaní systému je samozrejmá popredajná starostlivosť. V prípade vyskytnutia sa ďalších požiadaviek na rozšírenie, úpravu alebo opravu funkcie riešime projekt až do úplnej spokojnosti zákazníka. Na kompletnú funkčnosť realizovaného meracieho systému poskytujeme samozrejme záruku. Pokiaľ zákazník požaduje je možné ponúknuť aj predĺženie záruky alebo diaľkový dohľad nad chodom systému.

*Naša realizácia projektu pre ABB

Potrebujete niečo podobné?

Výber z ponuky dataloggerov

Máte záujem o niečo podobné? Zaujímá Vás cena?

Pošlite nám kontakt, ozveme se Vám. Prípadne sme k zastihnutiu tu:

sys@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

     Looking for reseller?

Are you looking for a sales partner?

More info