Naše riešenia pre: elektro laboratória a skúšobne

Pracovisko na kľúč

Navrhujeme a vybavujeme kompletné elektrotechnické laboratória, skúšobne a výrobné priestory.

Dodáme všetko od špecializovaného nábytku, cez prístrojové a meracie vybavenie, až po doplnky ako IT alebo ESD vybavenie.

*Naša realizácia projektu pre ZF Engineering

01. Od konzultácie až po servis

Projektový prístup

Sme jedným z mála českých dodávateľov naozaj kompletného riešenia pre laboratóriá, skúšobne, vývojové pracoviská a výrobu v odbore elektroniky.

Počas jednej alebo viacerých konzultácií zistíme, aké sú vaše aktuálne požiadavky a potreby. Preberieme aj predpokladané potreby v budúcnosti.

Podľa toho spoločne vypracujeme projekt riešenia priestorov a ich kompletného vybavenia. V priebehu tvorby projektu prinášame nápady a návrhy na zlepšenie a vyššiu efektivitu výsledného pracoviska.

Ako prebieha dodávka pre vývojové a skúšobné centrá?

Po odsúhlasení projektu pristupujeme k realizácii. Všetko vybavenie dopravíme na miesto určenia, nainštalujeme a sprevádzkujeme. Samozrejmosťou je aj zaškolenie vašich zamestnancov.

Po uvedení pracoviska do prevádzky sa staráme o pravidelný servis, kalibráciu a ďalšie nevyhnutné úkony. Ich súčasťou môže byť aj zhodnotenie efektivity a ergonómie pracovísk a návrh prípadných úprav.

Tento prístup minimalizuje zaťaženie vašich pracovníkov. Využite výhody vyplývajúce zo spolupráce s jedným dodávateľom! Odbornosť vašich inžinierov určite využijete inak a lepšie.

Vďaka našim skúsenostiam z odboru získate efektívne a ergonomicky vyhovujúce pracovisko, ktoré bude atraktívne pre nových aj existujúcich zamestnancov.

Výhody komplexného riešenie od TR instruments:

 • jednáte s jedným dodávateľom
 • dodáme know-how i kompletné vybavení pracoviska – špeciálny i bežný nábytok, meracie prístroje a softvér
 • minimalizuje se vyťaženie interných pracovníkov pri celom procese
 • vyhnete se chybám, ktoré môžu znížiť efektivitu pracoviska

*Naša realizácia projektu pre Energy Cloud a.s.

Potrebujete niečo podobné?

*Naša realizácia projektu pre Univerzitu Pardubice

02. Vybavenie ELABO pre špecializované elektro pracovisko

Dodávame a inštalujeme pracovisko ELABO Primus ONE

Už štvrtá generácia nemeckého systému pracovísk ELABO predstavuje špičku v odbore elektrotechnického nábytku a vybavenia. Vývoj v ELABO sa datuje od roku 1972 a posledná evolučná rada Primus ONE bola uvedená na trh v roku 2012.

Počas takmer 50 rokov vývoja a zlepšovania bol systém dovedený k dokonalosti. K hardwarovému vybaveniu pribudol aj softvér a pracovisko ELABO tak možno vo veľkej miere digitalizovať. Preveďte prostredie vašej firmy do 21. storočia!

Systém ELABO je možné ľubovoľne konfigurovať a priebežne rozširovať. Môžeme začať so základným stolom a časom pridávať ďalšie moduly a rozšírenia. Postupne tak je možné povýšiť na úroveň špičkových pracovísk s poslednými trendmi v odbore a dosiahnuť maximálnu efektívnosť.

Investíciou do nemeckej kvality navyše získate mimoriadnu pridanú hodnotu, dlhodobú odolnosť a dokonalú ergonómiu.

Ako jeden z mála výrobcov ELABO ponúka 100% certifikovanú ESD kompatibilitu svojich produktov. Pre oblasť výroby elektroniky dokážu tieto systémy ušetriť nemalé financie. Sme pripravení byť vaším partnerom aj pri návrhu a tvorbe EPA pracovísk pre laboratóriá, skúšobne a vývoj aj výrobu elektroniky.

Výhody systému ELABO

 • mimoriadna kvalita a takmer 50 ročná tradícia
 • variabilita – všetko sa dá konfigurovať podľa vašich potrieb
 • systém sa dá postupne rozširovať
 • certifikovaná ESD ochrana a prevencia

Potrebujete ESD variantu pre EPA priestory?

Pracovné stanice Elabo Primus sa dodávajú aj v 100% ESD variante a to vrátane veľkého výberu príslušenstva. Samozrejmosťou sú ESD kompatibilné stoličky, náramky a prípojné body.

Elabo išlo ďalej, a tak je k dispozícii napríklad modul pre systém Elabo Primus ONE, ktorý kontinuálne testuje uzemnenie ako vlastnej pracovnej stanice, tak aj operátora výroby.

Pokiaľ dôjde z nejakého dôvodu k prerušeniu okruhu, ESD modul dá okamžite vedieť zvukovým a vizuálnym alarmom.

Vo výrobných spoločnostiach, kde sa operátor výroby obvykle testuje iba pri vstupe na pracovisko, je možné v konečnom dôsledku ušetriť veľké náklady na chybné série výrobkov.

Na detailoch nám záleží. Posúďte sami...

Potrebujete niečo podobné?

*Realizácia projektu pre Sikora AG

03. Digitalizované pracovisko

Priemysel 4.0 krok za krokom

Vďaka softvéru ELABO Elution je možné pracovisko ľahko ovládať, prepojiť do väčších celkov a integrovať do firemných databáz, ERP systémov či softvéru pre riadenie výroby.

Softvér ELABO Elution spolupracuje s celým systémom vybavenia ELABO a efektívne pomáha s pracovnými procesmi.

Elution umožňuje ovládať základné prvky pracoviska – napr. výškovo nastaviteľné stoly alebo intenzitu a chromatickosť osvetlenia. Vie tiež riadiť a programovať pripojené prístroje, čo otvára možnosti sofistikovaných testovacích sekvencií a pracovných postupov.

Ďalšou možnosťou je aj RFID identifikácia osôb pri práci s vybavením. Každá osoba tak môže na pracovisku používať iba vybrané časti. To je veľmi dôležité najmä z pohľadu bezpečnosti pracovísk.

Digitálne pracovné postupy

Modul Elution Sequencer dokáže pracovníkov viesť krok za krokom výrobným alebo servisným postupom. Inštrukcie môžu byť vložené formou videa, fotiek, textu, schém a príloh v PDF. Ku každému kroku aj celej sekvencii je navyše priradený čas a úspešnosť splnenia. Dáta je potom možné jednoducho exportovať a vyhodnocovať v nadradených databázach vašich systémov.

ELABO sa vývoju a implementácii digitalizácie pracovísk venuje už niekoľko rokov. Súčasná verzia SW Elution je tak dobre preverená a v mnohých spoločnostiach úspešne nasadená aj v kritických častiach, ako sú napríklad výrobné linky s nepretržitou prevádzkou.

Potrebujete niečo podobné?

*Naša realizácia projektu pre Energy Cloud a.s.

04. Prístroje pre meranie a testovanie

Viac ako 30 rokov skúseností

Od roku 1991 dodávame na český a slovenský trh prístroje a zariadenia na meranie a testovanie elektrických i neelektrických veličín.

Špičkovými pracoviskami to tak ešte len začína. Vďaka mnohoročným skúsenostiam vám vieme odborne poradiť aj s výberom najvhodnejších meracích prístrojov pre vaše súčasné aj budúce potreby.

Zameriavame sa hlavne na:

 • zariadenia na vývoj i výrobu (programovateľné napájacie zdroje, vysokonapäťové testery, meranie odporov, osciloskopy, multimetre, elektronické záťaže a mnohé ďalšie…)
 • zariadenia na akvizíciu a ukladanie dát, typicky dataloggery s desiatkami až stovkami univerzálnych vstupných kanálov
 • meranie parametrov prostredia a súvisiacich fyzikálnych veličín (teplota, vlhkosť atď...)
 • testovanie pre telekomunikácie a IT

Spolupracujeme s viac ako 40 výrobcami meracej a testovacej techniky z celého sveta. Vieme ale zaistiť vybavenie aj od iných výrobcov a s iným zameraním. Napríklad spájkovacie, alebo IT vybavenie.

Dokážeme dodať aj špeciálne meracie a testovacie systémy na mieru. Aj v tomto prípade sa jedná o kompletné dodávky vrátane tvorby projektu, vlastnej výroby, integrácie u zákazníka a následného servisu a kalibrácie.

Vybrané prístroje a vybavenie si po dohovore môžete vopred vyskúšať a tiež využiť naše poradenstvo.

Ak bude treba, meracie prístroje vám predvedieme v praxi.

Výber z ponuky meracích prístrojov...

Naše referenčné zákazky:

Zaujímajú Vás pracoviská do výroby?

Máte záujem o niečo podobné? Zaujímá Vás cena?

Pošlite nám kontakt, ozveme se Vám. Prípadne sme k zastihnutiu tu:

tm@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

     Looking for reseller?

Are you looking for a sales partner?

More info