Optická závora Stanford research systems SR542

teaser

Optiscký chopper SR 542 Stanford research systems je prístroj na prerušovanie optického zväzku v nastavenej frekvencii. Využijete ho pri jednoduchých, dvoj-zväzkových a intermodulačných experimentoch.

Orientačná cenová hladina 2000 - 2950 Eur bez DPH *
*Cena základného modelu sa nachádza v tomto rozpätí

Miesto pre požadované produkty

Produkty, na ktoré sa chcete opýtať, môžete vložiť kliknutím na tlačidlo Vložiť do dopytu na ľavej strane stránky.

Chcete sa s nami radšej porozprávať priamo?
Zavolajte nám na: +420 541 633 670

 


SRS SR542 je precízna optická clona (chopper) s frekvenciou 0,4 Hz až 20 kHz. Chopper môže byť synchronizovaný s externým frekvenčným zdrojom (sínus alebo TTL/CMOS), interným zdrojom (kryštálový oscilátor), napäťovým vstupom (0 až 10 VDC) alebo AC napájaním (50 alebo 60 Hz). K chopperu sú štandardne dodávané 2 prerušovacie kotúče - 5/6 a 25/30.


Aplikácie prístroja:

Jedno-zväzkové experimenty
V týchto aplikáciách je prerušovaný jeden optický zväzok vonkajším "riadkom" lopatiek a je použitý referenčný výstup z pravého BNC konektora pre uzamknutie lock-in zosilňovača na prerušovaciu frekvenciu. Druhý vnútorný "riadok" slotov môže byť tiež využitý, v tomto prípade bude ľavý BNC konektor referenčným výstupom.

 

Dvoj-zväzkové experimenty
V tomto prípade je výstup z jedného zdroja rozdelený na 2 rôzne frekvencie dvomi "riadkami" prerušovacích lopatiek. Jeden lúč prechádza cez experiment, zatiaľ čo druhý je použitý ako referenčný lúč. Lúče sú kombinované a odoslané do rovnakého detektora. Dva zosilňovače sú použité pre detekciu signálov o frekvencii ƒinner a ƒouter, podľa ktorých sa mení intenzita zdroja.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

     Looking for reseller?

Are you looking for a sales partner?

More info