Signálny generátor Spirent GSS6300 je jednokanálový GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, Bei-Dou atď.) generátor. Simulátor GSS6300M je viac-kanálový GNSS simulátor. Obaja pracujú iba vo frekvenčnom pásme L1 (E1, B1) signálov.

Orientačná cenová hladina 20 000 - 29 900 Eur bez DPH *
*Cena základného modelu sa nachádza v tomto rozpätí

Nemáte žiadny dopyt!

Potrebujete poradiť s výberom produktu?


Obe zariadenia sú vhodné najmä do výroby alebo tam, kde je potreba vykonať jednoduché testy ako je napr. meranie nosná/šum (C/N), určiť čas do prvej fixácie pozície (Time To First Fix - TTFF) pri cold, warm alebo hot štarte prijímača, zmerať citlivosť (sensitivity) prijímača a ďalšie.

 

Signálny generátor Spirent GSS6300

Jednokanálový generátor vhodný na veľmi jednoduché testy citlivosti prijímačov a meranie C/N. Podľa zakúpených licencií umožňuje emulovať signály GPS/SBAS/QZSS L1 C/A, GLONASS L1 C/A, BeiDou-2 B1 a Galileo E1. Možno nastavovať parametre ako sú úroveň signálu, PRN, Doppler a ďalšie. Zariadenie je možné ovládať pomocou IEEE-488, USB alebo RS-232 a integrovať ich tak do komplexného testovacieho systému. Pre real-time ovládanie simulátora z externého PC je dodávaná aplikácia SimCHAN. Generátor je možné časovo synchronizovať pomocou 1 PPS alebo frekvenčného vstupu/výstupu.

 

Simulátor Spirent GSS6300M

4 alebo 8-kanálový GNSS simulátor s integrovaným Windows PC s predinštalovanou aplikáciou SimCHAN. Pomocou simulátora možno vykonávať testy ako sú určení čas do prvej fixácie pozície (TTFF), citlivosť prijímača, meranie reakvizičného času a radu ďalších. Umožňuje emuláciu GPS/SBAS/QZSS L1 C/A, GLONASS L1 C/A, BeiDou-2 B1 a Galileo E1, teda napr. (8x GPS L1, 8x Galileo E1 a podobne podľa zakúpených licencií. Zariadenie je možné ovládať vďaka integrovanému PC priamo pomocou klávesnice a myši, pomocou vzdialenej plochy či VNC, pomocou tabletu cez WiFi alebo možno využiť spojenie cez IEEE-488, USB, Ethernet alebo RS-232 a integrovať tak simulátor do komplexného testovacieho systému.

Ovládací SW SimCHAN možno zakúpiť v základnej verzii alebo v tzv. rozširujúcom (enhancement) balíčku. Základný balíček umožňuje simulovať statickú pozíciu objektu, nastaviť dátum a čas simulácie, ovplyvňovať typ simulovaných konštelácií, úroveň signálu, simulovať prechodnú sekundu a ďalšie. Rozširujúci balíček umožňuje navyše simulovať pohybujúci sa objekt na základe Google maps, testovanie podľa preddefinovaných trajektórií podľa 3GPP TS 25.171. Tiež je možné namodelovať charakteristiku prijímacej antény (antenna patern) a simulovať vplyvy prostredia, vrátane ionosférických či troposférických korekcií.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

     Looking for reseller?

Are you looking for a sales partner?

More info